Capstrzyk w 9 rocznicę odejścia na wieczną wartę Ojca Adama

9 rocznica odejścia na wieczną wartę Ojca Generała Adama Studzińskiego harcmistrza

Adam (właśc. FranciszekStudziński (ur. 2 czerwca 1911 w Strzemieniu, powiat żółkiewski, zm. 2 kwietnia 2008 w Krakowie) – polski prezbiter katolicki, dominikanin, kapelan w II korpusie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, generał brygady Wojska Polskiego, harcmistrz, kapelan harcerski – wychowawca-duszpasterz.

W latach 80. wraz ze współpracownikami wyremontował kościół św. Idziego w Krakowie i uczynił z niego miejsce spotkań harcerzy i kombatantów. Rozpoczął tam działania duszpasterstwa harcerskiego, które organizuje msze i rekolekcje dla harcerek i harcerzy.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 9 kwietnia 2008 w Krakowie i miały uroczysty charakter. Po mszy św. w kościele Dominikanów, której przewodniczył kardynał Franciszek Macharski kondukt żałobny przeszedł na Cmentarz Rakowicki, gdzie o. Adam Studziński pochowany został z wojskowymi honorami w Alei Zasłużonych. Jego imieniem nazwano plac przed kościołem św. Idziego w Krakowie.

W imieniu Stowarzyszenia Szarych Szeregów i Okręgu Małopolskiego ZHR zapraszamy wszystkich na Capstrzyk w 9 rocznicę odejścia na wieczną wartę Ojca Adama.

9.00 – Msza św. w kościele św. Idziego

10.00 – 11.00 – wspólny przemarsz na miejsce dalszych uroczystości

11.00 – 13.00 – wspomnienia o śp. Ojcu Generale Adamie Studzińskim harcmistrzu

Bardzo serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe jednostek i oraz wszystkich którym postać Ojca Adama jest bliska.

Hm. Kpt. Władysław Zawiślak HR

Hm. Paweł Pająk HR