• Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski
  • ul. Grzegórzecka 45-47, 31-532 Kraków
  • NIP: 676-10-87-176
  • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski
  • ul. Grzegórzecka 45-47, 31-532 Kraków
  • NIP: 676-10-87-176

Aktualności

WAŻNA AKTUALIZACJA Realizacja zbiórek w żółtej i czerwonej strefie

Druhny i Druhowie

Zarząd Okręgu przygotował dokładne wytyczne do realizacji zbiórek w żółtej i czerwonej strefie. Zobowiązujemy wszystkich instruktorów i drużynowych do wnikliwego zapoznania się z „Zasadami prowadzenia działań bezpośrednich przez jednostki Okręgu Małopolskiego”. Najważniejsze informacje ujęte są w infografice.

Czuwaj!
Przewodniczący Zarządu Okręgu Małopolskiego
hm. Krzysztof Wójtowicz HR

Link:

https://www.malopolska.zhr.pl/dokumenty?DocumentsSearch%5Bname%5D=Zasady&DocumentsSearch%5Bcategory%5D=15&DocumentsSearch%5Bsubcategory%5D=

https://www.malopolska.zhr.pl/dokumenty?DocumentsSearch%5Bname%5D=infografika&DocumentsSearch%5Bcategory%5D=15&DocumentsSearch%5Bsubcategory%5D=

Praca biura 19-23.10.2020

W dniach 19-23.10.2020 r. biuro Okręgu Małopolskiego pracuje w formie hybrydowej. W razie konieczności załatwienia sprawy osobiście prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 503 198 277, bądź mailowy malopolska@zhr.pl

Za utrudnienia przepraszamy!

ZHR Okręg Małopolski - Pamiętamy

W ten trudny czas, gdy zmuszeni jesteśmy do zachowania dystansu i ograniczenia kontaktu, tym bardziej chcemy kontynuować akcję „ZHR Okręg Małopolski – Pamiętamy”.
Przyświecają nam słowa Adama Mickiewicza -„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, Zapomnij o mnie!".
Prosimy wszystkie jednostki - szczepy, drużyny, oraz indywidualnie instruktorki, instruktorów, harcerki i harcerzy, abyście w imieniu Okręgu Małopolskiego rozpalili znicze na grobach Tych, którzy zakończyli już ziemską służbę i odeszli na Wieczną Wartę w niebiańskim kręgu.

Szczegóły znajdują się na skrzynkach mailowych Szczepowych.

Rajd internetowy

Zaproszenie od naszych przyjaciół ze Lwowa!

Jak co roku zapraszamy Was do udziału w naszym Rajdzie “Uśmiech Lwowa”

Rok 2020 obfituje w wiele wydarzeń rocznicowych, wspomnienia osób i miejsc ważnych dla rozwoju wiary, nauki, historii i sztuki Polski, które miały miejsce i 200 lat temu, i całkiem niedawno.

Chcielibyśmy was zapoznać z bogactwem informacji ukrytych we Lwowie, pokazać piękne miejsca i przedstawić wam tak ważne postacie i historyczne wydarzenia dla naszego miasta, ale okoliczności 2020 roku pokrzyżowały nam plany.

Internet pozwolił nam na przekształcenie Rajdu “Uśmiech Lwowa” w rajd internetowy “4 ELEMENTY”, wziąć udział w którym może każdy chętny, w tym nawet jeżeli nie jesteś harcerzem.

W grze można rywalizować! Po ukończeniu gry opublikujemy wyniki najlepszych patroli.
Gra ma ograniczony czas trwania. 
Po ukończeniu czasu gra nie będzie zablokowana, ale wyniki już nie będą zapisywane.

Brać udział można samodzielnie lub łącząc się w patrol.
Żeby wziąć udział w grze, potrzebujesz tylko dostępu do internetu.

Do udziału w grze zapraszamy w dniach 16-18.10.2020
Start gry 16 października o 12:00 czasu Kijowskiego. 
Koniec gry 18 października o 23:57
Czas trwania zależy od Was.

Przybliżony czas gry może zająć nawet około 3 godziny.

Więcej informacji znajdziesz na naszym fanpage w godzinę startu gry: 16 października 12:00 

facebook.com/harcerstwopolskienaukr

   

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj !
W imieniu harcerek, harcerzy i całego grona instruktorów HPnU
Koordynator rajdu
Oleńka Komarowa

ŚP Władysław Zawiślak

Uroczystości pogrzebowe mjr hm. Władysława Zawiślaka HR odbędą się w piątek (9 października) o godz. 14.00 - Msza Święta w kościele parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Bibicach (ul. Rynek 3), po Mszy odprowadzenie na cmentarz parafialny.

 

 

Druh Major Harcmistrz Władysław Zawiślak Harcerz Rzeczypospolitej swoją harcerską przygodę rozpoczął w połowie lat 30-tych XX wieku w 2 Drużynie Harcerzy w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie II wojny światowej działał w Szarych Szeregach. Tam wykazał się odwagą oraz wybitną postawą patriotyczną – biorąc udział w licznych akcjach dywersyjnych, m.in. kolportował prasę podziemną oraz gromadził i ukrywał broń i amunicję na potrzeby AK.

Po wojnie był organizatorem i komendantem młodzieżowej, patriotycznej organizacji antykomunistycznej pod kryptonimem Polska Straż Przednia. Za tą działalność został aresztowany i skazany na karę kilkuletniego więzienia. Wyrok odsiadywał w latach 1946-1949 w więzieniu w Rawiczu. Po zwolnieniu poświęcił się pracy zawodowej, wykorzystując wykształcenie inżyniera budownictwa - absolwenta Politechniki Krakowskiej oraz ekonomisty - absolwenta Akademii Handlowej w Krakowie.

W latach siedemdziesiątych odnowił kontakty z przyjaciółmi z konspiracyjnych Szarych Szeregów oraz zaangażował się w pracę instruktorską w ramach Szczepu Harcerskiego „Huragan”. Włączał się w wiele inicjatyw upamiętniających harcerki i harcerzy Szarych Szeregów – m.in. nadanie imienia Krakowskich Szarych Szeregów Krakowskiemu Szkolnemu Ośrodkowi Sportowemu oraz Kręgowi Instruktorskiemu „Huraganu”.

Był także zaangażowany w działalność społeczną w Klubie Inteligencji Katolickiej, w Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność” Małopolska, a następnie Komitetu Obywatelskiego. Zasiadał we władzach krajowych Stronnictwa Ludowo-Chrześcijańskiego, pełnił funkcję prezesa Małopolskiej Fundacji Rolniczej.

Po przemianach '89 roku uczestniczył w tworzeniu Stowarzyszenia Szarych Szeregów na terenie Krakowa i Małopolski. W kolejnych latach, już jako przewodniczący Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów inicjował kontakty ze szkołami i drużynami harcerskimi – włączając je do współtworzenia programu stowarzyszenia.

Przez wszystkie lata swojej instruktorskiej służby pełnił rolę wychowawcy dzieci i młodzieży oraz harcerzy, za wychowanie których zawsze czuł się odpowiedzialny. Jeszcze do niedawna, w wieku ponad dziewięćdziesięciu lat, z tej odpowiedzialności nie czuł się zwolniony – prowadząc szkolenia na kursach instruktorskich, spotykając się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, organizując spotkania stowarzyszenia. Wszędzie tam upowszechniał wiedzę o Szarych Szeregach i powojennej działalności antykomunistycznej.

Był autorem książek o tematyce harcerskiej i niepodległościowej m.in. „Wielka próba”, „Na jej zew” „Stawiliśmy opór – antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w latach 1944-1956”, „Nasza rzeka”. Jako Przewodniczący Stowarzyszenia Krakowskich Szarych Szeregów był twórcą i realizatorem programu „Pamięć i Troska”, który stanowi podstawę działalności stowarzyszenia w tym przede wszystkim spotkań seniorów z Szarych Szeregów z dziećmi i młodzieżą – uczniami szkół i harcerzami. Ostatnio Druh Władysław wspierał pracę stowarzyszenia jako jego Honorowy Przewodniczący.

Druh Major Harcmistrz Władysław Zawiślak Harcerz Rzeczypospolitej dla wielu pokoleń harcerzy i instruktorów, a także uczniów szkół i osób dorosłych stanowił wzór i autorytet moralny. Poprzez swoje społeczne zaangażowanie, optymizm i ogromną życzliwość zjednywał sobie sympatię każdego z kim się spotkał. Do końca swojego życia był wierny ideałom służby Bogu, Polsce i Bliźnim.

Odznaczony:

 

1) Krzyż Armii Krajowej (Londyn), 1986

2) Medal Wojska (Londyn), 1986

3) Odznaka Akcji „Burza”, 1990

4) Odznaka Weterana Walk o Wolność i Niepodległość, 2001

5) Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 2012

6) Medal "Pro Memoria", 2012

7) Złoty Medal Wdzięczności im. A. Małkowskiego, 2012

8) Krzyż honorowy ZHR "Pro Amico", 2014

9) Złota Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski, 2015

10) Order Uśmiechu, 2016

 

Odszedł na wieczną wartę Major Hm. Władysław Zawiślak

Dziś zmarł Major Hm. Władysław Zawiślak. Nie jesteśmy w stanie opisać tej straty. Za tydzień skończyłby 98 lat. Prosimy o modlitwę.

Msza Święta rozpoczynająca rok harcerski 2020/21

Komendantka Chorągwi Harcerek, Komendant Chorągwi Harcerzy oraz Przewodniczący Zarządu Okręgu serdecznie zapraszają gromady, drużyny, instruktorki i instruktorów, oraz przyjaciół Okręgu na Mszę Świętą rozpoczynającą rok harcerski 2020/21 w dniu 18.10 o godz. 9.30 w Kościele św. Piotra i Pawła.

Zapraszamy również poczty sztandarowe jednostek.

4 września - Biuro Okręgu jest zamknięte

Uwaga!

 

Informujemy, że 4 września Biuro OKręgu będzie zamknięte.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

Ela Dyjas

Zmiana godzin i dni pracy biura Okręgu

 

Informujemy, że od 31 sierpnia 2020 r. zmianie ulegają dni i godziny pracy Okręgu. Dyżury zostają przeniesione z wtorków na poniedziałki.


1. Biuro Okręgu będzie czynne w:


- poniedziałki od 16.00 do 20.00
- wtorki od 9:00 do 14.30;
- środy od 9:00 do 14.30;
- czwartki od 9:00 do 14.30;
- piątki od 9:00 do 14.30.


2. Dyżury Przewodniczącego Okręgu, odbywać się będą w:
każdy poniedziałek od 18.00 do 20.00.


3. Dyżury Skarbnika Okręgu, odbywać się będą w:
każdy poniedziałek od 18.00 do 20.00.


4. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca dyżurów Przewodniczącego oraz Skarbnika nie będzie.

 

 

Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

14 sierpnia - czwartek - zdalna praca biura Okręgu

Czuwaj,

 

informuję, że jutro (13.08.2020 r. - czwartek) - biuro Okręgu pracuje TYLKO zdalnie.

W piątek - 14 sierpnia - biuro będzie otwarte normalnie, w godzinach 9.00 - 14.00.

 

 

Przepraszam za utrudnienia,
Ela Dyjas

Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

Organizacja pracy biura Okręgu Małopolskiego ZHR

Informujemy, że przez najbliższe dwa tygodnie – do 17 lipca

 

Biuro Okręgu będzie czynne:

 

- poniedziałki od 9:00 do 14.30;

- wtorki od 9:00 do 14:30 – popołudniu biuro będzie nieczynne;

- środy – biuro będzie nieczynne;

- czwartki od 9:00 do 14.30;

- piątki od 9:00 do 14.30.

 

 

 

 

Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

Organizacja pracy biura  Okręgu Małopolskiego ZHR

 

                                                                                                             Informujemy, że od 1 do 30 czerwca 2020 roku:

 

Biuro Okręgu będzie czynne w:

 

- poniedziałki od 9:00 do 14.30;

- wtorki od 16.00 do 20.00 – pierwszy dyżur biura odbędzie się 9 czerwca;

- środy od 9:00 do 14.30;

- czwartki od 9:00 do 14.30;

- piątki od 9:00 do 14.30.

 

Dyżury Przewodniczącego Okręgu, odbywać się będę w:

 każdy poniedziałek od 18.00 do 20.00.

 

Dyżury Skarbnika Okręgu, odbywać się będę w:

 każdy wtorek od 18:00 do 19.30.

 

 

                                                                                                                                 Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

27 maja Biuro Okręgu będzie nieczynne

Czuwaj,

 

informujemy, że w najbliższą środę - 27 maja - Biuro Okręgu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Biuro OKręgu Małopolskiego ZHR

Komunikat Biura Okręgu

Komunikat Biura Okręgu Małopolskiego ZHR

Strona z bajkami dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na stronę dla dzieci stworzoną w ramach akcji Pogotowia Harcerek i Harcerzy Okręgu Małopolskiego ZHR.

 

Święto Bożego Miłosierdzia

Święto Bożego Miłosierdzia 

Komunikat Specjalny nr 3/2020 Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Komunikat Specjalny nr 3/2020 Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

 

Życzenia Wielkanocne Przewodniczącego Okręgu

Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

Przewodniczący Zarządu w imieniu harcerek i harcerzy

Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej,

przesyła świąteczne życzenia.  

Terminarz AL 2020

Drodzy,

poniżej załączamy link do terminarza AL 2020:
https://zhrdrive-my.sharepoint.com/…/EWkSI0UieU9Pvq3dusa3D4…

Dobrego dnia 
Referat ALiZ

Komunikat Specjalny nr 2/2020 Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

 W związku z przedłużeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie Województwa Małopolskiego oraz decyzjami władz państwowych i samorządowych, Przewodniczący Okręgu oraz Komendantka Małopolskiej Chorągwi Harcerek i Komendant  Małopolskiej Chorągwi Harcerzy przedłużają obowiązujące zawieszenie działań zastępów, drużyn i gromad do dnia 10 kwietnia.

Harcerskie Korepetycje dla dzieci 12-19 lat

Uwaga! Ruszają harcerskie korepetycje: Edukacja w domu dla młodzieży w wieku 12-19 lat.
 

Przydatne strony i linki związane z działaniem Pogotowia Harcerek i Harcerzy

Poniżej podajemy kilka stron, na których znajdziecie informacje związane m.in. z działaniami Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR:

 Komunikat Biura Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

 Komunikat Biura Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Przeciwdziałaj i Pomagaj

Pogotowie harcerek i harcerzy ZHR - w naszym Okręgu jest już ponad 100 osób gotowych do służby! W ramach akcji pomocowych działamy:

- dla seniorów;

- dla młodzieży;

- dla dzieci.

Sztab nie próżnuje, opracowuje materiały pomocnicze, planuje służbę i działania - Wasza gotowość i cierpliwość jest godna pochwały!

 

Przedsięwzięcie realizowane w ramach kampanii społeczno – informacyjnej Województwa Małopolskiego „STOP Koronawirusowi”

Komunikat Specjalny Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

                                                                                                                  Komunikat Specjalny Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Skład nowego Zarządu Okręgu Małopolskiego ZHR

1 marca 2020 roku był dla naszego Okręgu bardzo ważnym dniem, wczoraj został wybrany nowy Zarząd Okręgu Małopolskiego ZHR

Okręgowa Konferencja Wyborcza oraz Zjazd w Okręgu Małopolskim ZHR

Okręgowa Konferencja Wyborcza oraz Zjazd w Okręgu Małopolskim ZHR

Odwołany dyżur Przewodniczącego Okręgu

Uwaga!

 

W dniach: 04.02.2020 r. oraz 25.02.2020 r., dyżur Przewodniczącego Zarządu Okręgu Małopolskiego ZHR został odwołany. W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Biuro Okręgu

Biuro NIECZYNNE 22 stycznia

Czuwaj!

 

Infromujemy, że w środę 22 stycznia, Biuro Okregu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy :)

Życzenia Przewodniczącego Zarządu Okręgu Małopolskiego ZHR

Zrodzony na sianie,

w półmroku stajenki,

śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.

Świętą noc złocista gwiazda opromienia,

gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.

Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym,

obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

Błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

 

 

 

Przyjaciołom i Sympatykom ZHR

życzy

Przewodniczący Zarządu Okręgu Małopolskiego ZHR

hm. Paweł Pająk HR

Msza św. za Olgę i Andrzeja Małkowskich

Zarząd Okręgu Małopolskiego bardzo serdecznie zaprasza wszystkie zuchenki, zuchy, harcerski, harcerzy, wędrowniczki i wędrowników, instruktorki i instruktorów oraz wszystkich sympatyków harcerstwa na Mszę Świętą odprawianą za spokój duszy założycieli harcerstwa Andrzeja Małkowskiego i Olgę Drahonowską - Małkowską, która odbędzie się 18 stycznia 2020 roku o godz. 17.00 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. 

Roraty u św. Idziego

Druhny i Druhowie, Przyjaciele!

W adwencie zapraszamy na roraty harcerskie do św. Idziego w każdą środę (4, 11 i 18 grudnia) o 6.30 oraz na śniadanko po nich. 

Rekolekcje adwentowe będą także u św. Idziego 6. 7 i 8 grudnia (piątek i sobota o 19.00, a w niedzielę o 9.00).

 

Czuwaj!

Jacek Siepsiak SJ

Prelekcja historyczna - Ruch Harcerski i początki ZHR

Ruch Harcerski i początki ZHR

Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Orląt Lwowskich

„Z całego Świata tu zebrani, tradycją naszą miasto Lwów…”

Harcerskie Jazzy 2019 - podsumowanie

Harcerskie Jazzy 2019 - podsumowanie

Harcerskie Jazzy 2019

Jubileusz 30-lecia Okręgu Małopolskiego ZHR.

MSZA ŚW. W IV ROCZNICĘ ŚMIERCI HM. RYSZARDA WCISŁO HR.

Zarząd Okręgu Małopolskiego ZHR oraz Szczep 19 Krakowskich Drużyn Lotniczych zapraszają na mszę św. w IV rocznicę śmierci hm. Ryszarda Wcisło HR. Msza św. zostanie odprawiona w dniu 27 października 2019 (niedziela) o godzinie 9.00 w Kościele św. Idziego.

Formularz kontaktowy

Uwaga!

Informujemy, że formularz kontaktowy na stronie nie działa. Wszystkie maile prosimy kierować na: malopolska@zhr.pl. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Biuro Okręgu Małopolskiego ZHR

Zaproszenie na wernisaż wystawy:

Wystawa 30 ze 110 lat ruchu harcerskiego

Projekt

Projekt "LATO 2019" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

+ hm ZDZISŁAW MICHAŁ PAJOR

Dnia 5 maja 2019 roku odszedł na wieczną wartę w wieku 89 lat hm Zdzisław Michał Pajor.

Od organizacji wychowawczej do organizacji politycznej

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na konferencję naukową pt. "Od organizacji wychowawczej do organizacji politycznej - przemiany ideowe ZHP w latach 1956-1964".

16 marca Szkolenie dla komendantów obozów

16 marca 2019 o godzinie 10.00

28 lutego Spotkanie na temat arkuszy wizytacyjnych AL i AZ

28 lutego 2019 o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarte spotkanie na temat arkuszy wizytacyjnych AL i AZ.

Msza za Olgę i Andrzeja Małkowskich

Zarząd Okręgu Małopolskiego i phm. Krystyna Małkowska zapraszają wszystkich na Mszę Świętą odprawianą z okazji 100 rocznicy śmierci Andrzeja Małkowskiego i  40 rocznicy śmierci Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej, która odbędzie się 26 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Będzie to Msza Święta  

Roraty w kościele św. Idziego

Zapraszamy do udziału w roratach w kościele św. Idziego

Harcerskie Rekolekcje Adwentowe

Zapraszamy na Harcerskie Rekolekcję Adwentowe

AL 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice:

Podczas tegorocznych wakacji ZHR Okręg Małopolski zorganizował:  10 obozów stałych pod namiotami, 6 kolonii zuchowych, 3 obozy wędrowne, 2 obozy wędrowne poza granicami kraju oraz 3 obozy kursowe - łącznie 24 Akcje Letnie.

Udział w akcjach wzięło 1806 uczestników pod opieką 228 wychowawców i kierowników (głównie instruktorek ZHR i instruktorów ZHR) oraz 70 osób kadry wspomagającej. Łączna ilość osób biorących udział w naszych akcjach wyniosła 2104 osoby.

Nasze Akcje otrzymały dotacje z Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Miasta i Gminy Skawina, Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice oraz Urzędu Miasta Zakopane.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaufanie.

Czuwaj! 

Zarząd Okręgu Małopolskiego ZHR

Msza rozpoczynająca rok harcerski

Msza Święta rozpoczynająca rok harcerski odbędzie się 2 września 2018 r. o godz. 9:00 w kościele św. Idziego. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Zadanie publiczne Gminy Wieliczka

Zadanie publiczne pt. "Udział harcerzy i zuchów z terenu Gminy Wieliczka w harcerskich obozach letnich i kolonii zuchowych" jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Wieliczka. 

AL 2018 - Obóz Obwodu Tatrzańskiego

AL 2018 - Obóz Obwodu Tatrzańskiego

Msza św. na zakończenie roku

17.06.2018 o godzinie 9.00 na placu gen. Ojca Adama Studzińskiego przed kościołem św. Idziego

Konkurs na najlepsze Akcje Zimowe 2018 - rozwiązany

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze Akcje Zimowe 2018

Konferencja harcerska - Geneza i nurty ideowe harcerstwa

Serdecznie zapraszam na konferencję harcerską, która odbędzie się w czwartek 24 maja br. W załączeniu plakat.

Kurs wychowawców

Kurs wychowawców odbędzie się w dniach 19-20.05 oraz 25-27.05.2018.

Kurs kierowników

Kurs kierowników odbędzie się w dniach 25-27.05.2018

Podziękowanie i zaproszenie od Piotra Białko

Ks. Aleksander Wójtowicz, Dyrektor Sanktuarium, bardzo dziękując za dzisiejszą obecność, skierował do nas prośbę o podjecie służby w takiej samej formie w trakcie Mszy beatyfikacyjnej Hanny Chrzanowskiej 28 kwietnia 2018r. o godz. 10.00, w sobotę.

Rekolekcje Wielkopostne u Idziego

9 - 10 III 2018

ZAPROSZENIE NA XV ZJAZD OKRĘGU MAŁOPOLSKIEGO

XV Zjazd Okręgu Małopolskiego ZHR 18 marca 2018

Dotacja UMK oraz Kuratorium Oświaty - TERMINY

Urząd Miasta Krakowa oraz Kuratorium Oświaty ogłosiły już termin składania ofert.

Terminarz AL 2018

Drodzy Organizatorzy, rozpoczynamy przygotowania do Akcji Letniej 2018!

Okręgowa Konferencja Wyborcza

Okręgowa Konferencja Wyborcza w Okręgu Małopolskim ZHR odbedzie się 4 II 2018 (niedziela).

KONKURS - Rzecznik Okręgu Małopolskiego

Na zgłoszenia czekamy do końca stycznia!

Msza Święta w intencji założycieli harcerstwa w Polsce

Msza Święta odprawiana za spokój duszy założycieli harcerstwa Andrzeja Małkowskiego i Olgi Drahonowskiej - Małkowskiej odbędzie się 13 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Życzenia Świateczne Przewodniczącego Zarządu

Niech te Święta i wieczór Wigilii upłynął w pokoju i radości.

Pasterka w kościele św. Idziego

Zapraszamy na Pasterkę do kościoła św. Idziegow w dniu 24 grudnia 2017 o godzinie 24.00

Wigilia dla Bezdomnych - informacje o służbie

Druhny, Druhowie, Wigilijni Przyjaciele!

Wakat na stanowisku Rzecznika Prasowego

Dawid Szymczyna nie pełni już funkcji Rzecznika Prasowego.

Koncert szczepu Słowiki - 05.11.2017 r.

Drodzy Przyjaciele!

Koncert Słowików. 

Msza św. w II rocznicę śmierci hm. Ryszarda Wcisło HR.

29 października 2017 (niedziela) godz. 9.00 Kościół św. Idziego.

Szlachetna Paczka 2017

Znasz osobę lub rodzinę, która potrzebuje materialnego wsparcia?

Odznaczenie dla Druhny Teresy Żelazny

Wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności Teresie Żelazny. 

Kurs kwatermistrzowski

.

Msza św. rozpoczynająca rok harcerski

Zarząd Okręgu zaprasza na mszę św. rozpoczynającą rok harcerski w dniu 3 września o godzinie 9.00 w kościele św. Idziego przy placu Ojca harcmistrza Adama Studzińskiego.

Praca biura Okręgu w wakacje

Praca biura Okręgu w wakacje

Projekt

Projekt "LATO 2017" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Miejska Platfoma Internetowa "Magiczny Kraków" - www.krakow.pl

Miejski portal organizacji pozarządowych - www.ngo.krakow.pl

Zlot Bratnich Drużyn - Uroczystości Wykusowe 2017

W dniach 16-18 czerwca odbędą się Uroczystości Wykusowe upamiętniające rocznicę śmierci jednego z wybitniejszych żołnierzy Armii Krajowej płk. Jana Piwnika ps. „Ponury”.

30 lat od Odnowienia Przyrzeczenia Harcerskiego złożonego na ręce Jana Pawła II

10 czerwca mija 30 lat od Odnowienia Przyrzeczenia Harcerskiego złożonego na ręce Ojca Świętego Jana Pawła II przez Harcerki i Harcerzy Ruchu Harcerskiego.

Nowy Małopolski Biuletyn Informacji

Zapraszamy do lektury.

Dotacja z Kuratorium - ZMIANA TERMINÓW!

W związku z ogłoszeniem konkursu przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, na wypoczynek letni, ulega zmianie termin podany w terminarzu dot. oddania dokumentów potrzebnych do zgłoszenia oferty do Kuratorium.

Triduum w kościele św. Idziego

Jak co roku zapraszamy wszystkich do kościoła św. Idziego na uroczystości Triduum Paschalnego

Kolejna pozycja książkowa druha Adama F. Barana.

„Z tymi co zostali … Harcerskie relacje Warszawa – Londyn (1945-1990)”

Capstrzyk w 9 rocznicę odejścia na wieczną wartę Ojca Adama

9 rocznica odejścia na wieczną wartę Ojca Generała Adama Studzińskiego harcmistrza

Nowe karty obozowe

Nowe wzory kart obozowych - bez mozliwośći zmiany w nich czegokolwiek.

Składki w Okręgu Małopolskim - PROMOCJE

Członkowskie: 10,00zł, Instruktorskie: 13zł

Wigilia dla Bezdomnyi i Samotnych u oo. Franciszkanów

Harcerki i harcerze Małopolski kolejny raz pełnili służbę...

Dyżur skarbnika

Dyżur 3 stycznia 2017 r. odwołany.

Szkolenie Biura Prasowego ZHR w Krakowie

Biuro Prasowe ZHR właśnie rozpoczęło szkolenie w Krakowie!

Karty Obozowe na rok 2017

W zakładce dokumenty.

+ harcmistrz Bogdan Szwagrzak

Dnia 16 listopada 2016 roku odszedł na wieczną wartę w wieku 82 lat.

Sto Lat Harcerstwa

Nagrodzoną książkę "Sto lat harcerstwa" można pobrać w wersji elektronicznej, a przy okazji poczytać o samej książce i jej autorach.

105-lecie Szczepu Zielonej Trójki

Serdecznie zapraszamy na Święto Zielonej Trójki z okazji 105-lecia działalności.

Spotkania z Historią i Kulturą

Niedziela Pieśni Patriotycznej 13.11.2016 /niedziela/ godz. 16.00

Okręg Małopolski ZHR poszukuje pracownika

Okręg Małopolski ZHR poszukuje pracownika na stanowisko Asystent Zarządu

Praca biura - zmiana godzin otwarcia

Zmiana organizacji pracy biura okręgu.

Kurs Metodyki Wędrowniczek

Nie chce się wierzyć, że czas płynie tak szybko, ale to już...

77 rocznica Szare Szeregi

W imieniu Przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów - hm. Władysława Zawiślaka, serdecznie zapraszam.

Relacja z ostatniego dnia zlotu

Od zakończenia ŚDM minęło już trochę czasu, wciąż jednak powracają wspomnienia tamtych wspaniałych dni.

Kurs kwatermistrzowski 2016

Rozpoczęcie 21 września 2016 roku o godz. 18.30 w lokalu Okręgu.

Uroczyste spotkanie kombatantów Polskiego Państwa Podziemnego

Spotkanie z modlitwą w intencji ofiar II wojny światowej J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego

Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę

W tym roku mija 20 lat od momentu, jak ZHR zawierzył swoje działania Pani z Jasnej Góry.

Msza na rozpoczęcie roku harcerskiego

Zuchenki, zuchy, druhny, druhowie, instruktorki i instruktorzy oraz sympatycy harcerstwa!

Siódmy dzień zlotu ZHR na ŚDM – Zakończenie ŚDM

Podczas gdy Campus Misericordiae powoli się budził harcerze i harcerki byli już w pełnej gotowości do służby.

Szósty dzień zlotu ZHR na ŚDM – cz. 1

Pełna mobilizacja i wymarsz na najdłuższą służbę ŚDM

Szósty dzień zlotu ZHR na ŚDM – cz. 2

Służba w Brzegach

Campus Misericordiae to olbrzymie, rozciągające się po horyzont pole, porośnięte drobnymi drzewkami.

Piąty dzień zlotu ZHR na ŚDM – Droga Krzyżowa z Papieżem

Kolejny dzień rozpoczął się tradycyjnie jutrznią w kaplicy zlotowej.

Czwarty dzień zlotu ZHR na ŚDM – Spotkanie z Ojcem Świętym na Błoniach

Kolejny intensywny dzień Białej Służby harcerki i harcerze rozpoczęli jutrznią, katechezą oraz Mszą Świętą.

Papa Francesco i wszystko jasne !!!

Wczoraj wieczorem rozentuzjazmowany, kolorowy tłum pod słynnym oknem papieskim doczekał się wreszcie najważniejszego Gościa - Papieża Franciszka.

Powitanie Papieża

Dzisiaj Kraków powitał Papieża Franciszka.

Trzeci dzień zlotu ZHR na ŚDM - Oczekiwanie na Ojca Świętego

Od rana na terenie całego  Zlotu czuć było niesamowitą atmosferę napięcia i wyczekiwania.

NIeocenione wsparcie techniczne zlotu

Serdecznie dziękujemy Krakowski Park Technologiczny za nieocenione wsparcie techniczne naszego zlotu

HOPR na ŚDM

Patrole Medyczne Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR pełnią służbę także podczas mszy Mszy Rozpoczynającej Światowe Dni Młodziezy na Krakowskich Błoniach gdzie niosą pomoc potrzebującym.

#‎ZHRnaŚDM‬ ogłasza KONKURS ‪#‎HarcGO‬

Waszym zadaniem jest zrobienie selfie ze znaną osobą publiczną lub popularnym miejscem oraz opublikowanie go na swoim Facebooku

Drugi dzień zlotu ZHR na ŚDM – Otwarcie Światowych Dni Młodzieży

Drugi dzień zlotu (26 lipca 2016)  rozpoczął się w wyjątkowy sposób...

Relacja z apelu rozpoczynającego zlot oraz ogniska.

25 lipca harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej uroczystym apelem rozpoczęli zlot ZHR na Światowych Dniach Młodzieży.

Wystawa „Harcerstwo niepokorne w sztafecie pokoleń walki o niepodległość”.

Wystawa „Harcerstwo niepokorne w sztafecie pokoleń walki o niepodległość”. będzie eksponowana podczas ŚDM

Harcerka z Poznania szuka noclegu w czasie ŚDM

Prośba o pomoc przy znalezieniu noclegu dla harcerki z Poznania wraz z opiekunem.

Wystawa CZUWAJMY! / BE PREPARED!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy CZUWAJMY! / BE PREPARED! w ramach Festiwalu Młodych podczas ŚDM Kraków 2016.

Zwiększone zapotrzebowanie na krew

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie wyznaczyło dodatkowe weekendy pracy dla Centrum oraz Oddziałów Terenowych.

Pogłębiarka

Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku harcerskim Pogłębiarkę

Nowe dokumenty - Zakresy Obowiązków

W zakładce dokumenty, kategoria Akcje Letnie i Zimowe znajdziecie nowe zakresy obowiązków.

Oferta współpracy

Zbliża się czas planowania i organizacji letnich obozów harcerskich. W związku z powyższym, Piotr Grabowski przedstawia swoją ofertę pracy jako kucharza.

Spotkania z historią i kulturą

Całym życiem... Szare Szeregi 12.06.2016 /niedziela/ godz. 16.00

Akcja Znicz 2016

Zgłoszenia do Akcji Znicz 2016 mijają 12 czerwca 2016r.

Wystawa

Wernisaż odbędzie się 27 maja 2016 roku o godz. 13.00 w Muzeum Armii Krajowej.

Ostateczny termin zgłoszenia akcji letniej

24.05.2016 (wtorek) mija ostateczny (bez dotacji) termin zgłaszania akcji letniej.

Pogłębiarka ZHR

Druhny i Druhowie, Instruktorki i Instruktorzy~ Wszyscy, którym duchowa sfera życia nie jest obojętna!

Remonty harcówek - zgłoszenia do 29 kwietnia

Jak co roku tak i w roku 2016 będą przyznawane dotacje na remont harcówek.

#63PL – konkurs filmowy

Nie słuchaj innych. Sam pokaż, czym jest patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie.

„KONKURS MAŁYCH GRANTÓW DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH WZMACNIAJĄCYCH WIĘZI I KONTAKTY Z POLSKĄ”

„KONKURS MAŁYCH GRANTÓW DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH WZMACNIAJĄCYCH WIĘZI I KONTAKTY Z POLSKĄ” jest realizowany przez Stowarzyszenie Odra – Niemen” i współfinansowany jest w ramach konkursu Senatu RP Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.

Kurs wychowawców kolonijnych

Zapraszamy chętnych na kurs wychowawców kolonijnych, który odbędzie się w terminie 14 - 15 maja 2016r.

Wybrano nowe Władze Naczelne Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

XV Zjazd ZHR zakończony, Władze Naczelne Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wybrane!

Życzenia Wielkanocne od Zarządu Okręgu

Zarząd Okręgu Małopolskiego ZHR składa wszystkim harcerkom i harcerzom Małopolski świąteczne życzenia. 

Święto Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - służba

Druhny, Druhowie
Zapraszamy do służby i uczestnictwa w Mszy Św. o godz. 10.00, podczas Święta Miłosierdzia w Łagiewnikach, w niedzielę, 03 kwietnia 2016 r.

Możliwość pojechania za Zjazd ZHR jako obserwator

Osoby, które nie są delegatami na Walny Zjazd, a chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu i przysłuchiwać się obradom, mogą przyjechać.

Informacje do kolejnego tomu

Druhny i Druhowie,
trochę wcześniej niż zwykle przypominam, że do kolejnego tomu Krakowskiego Rocznika Historii Harcerstwa będzie "się pisała" kronika wydarzeń okręgu.

Terminarz AL 2016

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem Akcji Letniej 2016

Rekolekcje Wielkopostne

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w kościele św. Idziego.

Komendantka Małopolskiej Chorągwi Harcerek

Komendantką Małopolskiej Chorągwi Harcerek została hm. Małgorzata Wczelik HR. 

Komendant Małopolskiej Chorągwi Harcerzy

Komendantem Małopolskiej Chorągwi Harcerzy został hm. Jarosław Kuczaj HR.

hm. kpt. Władysław Zawiślak Kawalerem Orderu Uśmiechu!

21 lutego, w przeddzień Dnia Myśli Braterskiej w poważnych murach Muzeum Armii Krajowej pojawiło się mnóstwo dzieci wraz z opiekunami i innymi gośćmi. W budynku rozległy się dźwięki wesołej muzyki i harcerskiej piosenki. Można było zobaczyć kolorowe dekoracje, których głównym motywem było nakreślone dziecięcą ręką wesołe słoneczko z promieniami.

XIV Zjazd Okręgu Małopolskiego

Druhny i Druhowie!
zapraszamy na XIV Zjazd Okręgu Małopolskiego w niedzielę 28 lutego 2016.
Rozpoczynamy wspólna Mszą w naszym kościele św. Idziego o godzinie 9:00.

Dzień Myśli Braterskiej

W Dniu Myśli Braterskiej życzymy Wam wielu niesamowitych harcerskich przygód (co najmniej takich jak Brothers-in-law NZ '15),

Kurs kwatermistrzowski 2016

Kurs kwatermistrzowski

Komunikat Biura Okręgu Małopolskiego ZHR

Komunikat Biura Okręgu Małopolskiego ZHR