Małopolski Urząd Wojewódzki wspiera dzaiałania Pogotowia Harcerek i Harcerzy Okręgu Małopolskiego ZHR na rzecz uchodźców z Ukrainy

Małopolski Urząd Wojewódzki wspiera finansowo działalność Pogotowia Harcerek i Harcerzy Okręgu Małopolskiego ZHR w ramach zadania publicznego "Działalność w zakresie świadczenia pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa."

W aramch zadania harcerki harcerze Pogotowia zorganizowali i prowadzą dwa punkty noclegowo-wypoczynkowe dla uchodźców na Dworcu PKP, w których jednocześnie nocleg znaleźć możę prawie 200 osób. Punkty działają nieprzrwanie od 28 marca, siedem dzni w tygodniu, 24 godziny na dobę.