• Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski
  • ul. Grzegórzecka 45-47, 31-532 Kraków
  • NIP: 676-10-87-176
  • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Małopolski
  • ul. Grzegórzecka 45-47, 31-532 Kraków
  • NIP: 676-10-87-176

Szczep "Zielona 3" im. hm. Juliusza Dąbrowskiego

Szczep "Zielona 3" im. hm. Juliusza Dąbrowskiego

Szczepowy pwd. Jan Onderka HR; kwatermistrz pwd. Grażyna Aondo-Akaa wędr.

Szczep “Zielona Trójka” wywodzi się z założonej 11 listopada 1911 roku Trzeciej Sokolej Drużyny Skautowej, powstałej przy III Gimnazjum im. króla Jana III Sobieskiego (obecnie II LO).

3 Krakowski Krąg Harcerstwa Starszego “Wodogrzmoty”
Drużynowy (prowadzący) phm. Piotr Białko HR, przyboczna pwd. Grażyna Aondo-Akaa wędr., przyboczny pwd. Mikołaj Białko HR
Powstał w kwietniu 2006 roku (10 lat istnienia). Zrzesza zarówno osoby działające w harcerstwie od dawna, jak i te, które swoją przygodę z harcerstwem rozpoczęły w wieku dorosłym, a także sympatyków. Działalność Kręgu koncentruje się na problemach, z jakimi współcześnie mierzą się ludzie dorośli, w pracy, w rodzinie, w państwie. Poza tym członkowie Kręgu angażują się w pracę Szczepu oraz w rozwój ruchu Harcerstwa Starszego w ZHR.

3 Krakowska Gromada Zuchów “Wędrowne Sokoły”
P.o. drużynowego Błażej Dolicki HO
Gromada zuchów działająca przy Prywatnym Akademickim Centrum Kształcenia (Prywatna Szkoła Podstawowa ACADEMOS, ul. Sobieskiego 3/3). Reaktywowana po przerwie, jako próbna, założona pod koniec lat 90. XX w. przy Szkole Podstawowej nr 75. Regularnie odbywają się zimowiska i kolonie, organizowane z innymi gromadami.

Krąg Przyjaciół Harcerstwa przy Zielonej 3
Przewodniczący hm Bogusław Kośmider HR, zastępca hm. Janusz Marewicz HR
Reaktywowany w 2015 r ze znacznym udziałem ś.p. hm. Katarzyny Ryblewskiej-Marewicz HR, powstały w 1922 r., jako jedno z pierwszych KPH w Krakowie. Zrzesza byłe instruktorki i byłych instruktorów “Zielonej 3”. Członkowie KPH aktywnie wspierają działania Szczepu, a także organizują swoje spotkania i wyjazdy. Dbają o materialne i niematerialne dziedzictwo środowiska krakowskiej “Zielonej Trójki”.