Ładowanie…

Dziś Jest Pojutrze – wystawa i koncert – zapraszamy!

„Dziś jest Pojutrze. Harcerstwo w służbie Bogu i Polsce” to cykl wydarzeń kulturalnych przedstawiający historię Ruchu Harcerskiego w Polsce. „Dziś jest Pojutrze” opowiada o odwadze i miłości do ojczyzny wielu pokoleń młodych ludzi.

W projekcie skupiamy się na przedstawieniu ważnych postaci oraz wydarzeń z historii harcerstwa w różnych formach jakimi są: wystawa, koncert oraz album. Poznając fakty, daty oraz bohaterów – harcerzy i harcerki, przekonamy się, że to wędrówka po losach wielu niezwykłych ludzi o niezłomnych charakterach, ich oddaniu w przyjaźni, odpowiedzialności za siebie, bliskich i ojczyznę.

Wydarzenia kulturalne 23 września w Krakowie:

16.30 Otwarcie wystawy „Dziś jest Pojutrze. Harcerstwo w służbie Bogu i Polsce” Plac Wielkiej Armii Napoleona

18.00 Premiera filmu „Harcerstwo w służbie Bogu i Polsce”

19.00. Koncert „Dziś jest Pojutrze”

W rockowych utworach artyści przybliżą historię Ruchu Harcerskiego w Polsce!
Ciekawe aranżacje, zupełnie nowy sposób przekazania atmosfery i harcerskiego ducha.
Pod artystycznym kierownictwem Darka MALEO Malejonka: Marika, Kasia Malejonek,
Mona, Lilu, Siostry Melosik, Bosski Roman oraz Arkadio zaśpiewają e utwory z programu „Dziś jest Pojutrze”. Instrumentalnie wesprze ich Tomasz Mackiewicz, T.etno Tomasz Drozdek oraz Kacper Popek.

Wstęp wolny

19.00 Rynek Podgórski w Krakowie

Organizatorzy przygotowali dla uczestników liczne niespodzianki: znaczki, albumy oraz wiele innych (liczba egzemplarzy ograniczona).

Dlaczego warto przyjść rodziną, drużyną, klasą na koncert?

Poszukiwanie  dialogu z młodym pokoleniem  to jedno z zadań, które postawili sobie twórcy i organizatorzy koncertu „Dziś jest Pojutrze”. Historia, która jest mało znana szerszemu gronu  zostanie  opowiedziana dźwiękami melodii i tekstami piosenek nawiązującymi do bohaterów i ducha harcerstwa. Bogata ścieżka instrumentalna, rytmiczne refreny zachęcą do  refleksji i zadumy nad nieco zapomnianymi, ale nadal niezwykle istotnymi  w dzisiejszym świecie zagadnieniami jak poświęcenie, służba i bohaterstwo.

Mamy nadzieję, że tak odmienna forma przekazu może stanowić znakomity punkt wyjścia dla wielu porywających młodzież dyskusji. 

Dziś jest Pojutrze. Chcemy by ten tajemniczy tytuł przestał być zagadką.

Tytuł projektu nawiązuje do planów Harcerstwa Polskiego na czas przygotowania do walki z okupantem, samej walki i czasu odbudowy ojczyzny. „Dziś jest Pojutrze” oznacza, że dziś jesteśmy w wyczekiwanym przez Polaków, Harcerki i Harcerzy momencie historii – plany i marzenia o wolnej Polsce stały się rzeczywistością.

Wystawę „Dziś jest Pojutrze. Harcerstwo w służbie Bogu i Polsce” na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie będzie można zwiedzać do 22 października.

Serdecznie zapraszamy!

Współorganizatorem koncertu „Dziś jest Pojutrze” jest Centrum Kultury Podgórze oraz Małopolski Okręg ZHR.

Projekt „Harcerstwo w służbie Bogu i Ojczyźnie” jest realizowany przez Fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej oraz Fundacją PGE.