Ładowanie…

Msza Święta w intencji Olgi i Andrzeja Małkowskich w rocznicę Ich śmierci

Zapraszamy Was na mszę świętą w intencji o wieczne odpoczywanie dla Olgi Małkowskiej i Andrzeja Małkowskiego – założycieli harcerstwa, w kolejną rocznicę ich odejścia na Wieczną Wartę. Msza święta będzie odprawiona przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w sobotę 15 stycznia o godzinie 17.00 w Uniwersyteckiej Kolegiacie Św. Anny przy ul. Św. Anny 11 w Krakowie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Druhny Olgi i Druha Andrzeja. Będzie to też okazja do wspólnego kolędowania, spotkania z przyjaciółmi i znajomymi, porozmawiania o zimowiskach i planach na zaczynające się ferie, zimowe wyzwania i rozpoczynający się rok 2022.
Msze święte w intencji Olgi i Andrzeja Małkowskich w Kolegiacie Św. Anny mają długą tradycję, sięgającą lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Odprawiane były przez Księży Arcybiskupów Metropolitów Krakowskich oraz przez księży kapelanów harcerskich. Pięciokrotnie mszę tą odprawiał Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła (późniejszy Ojciec Święty Jan Paweł II i święty Kościoła Katolickiego).
Powyższe msze święte zainicjowane zostały przez instruktorki i instruktorów krakowskich środowisk harcerskich prowadzących pracę wychowawczą w duchu służby Bogu, Polsce i bliźnim, którym zależało na upamiętnieniu założycieli harcerstwa i ich wkładu w niepodległość Polski. Początkowo były odprawiane w intencji za spokój duszy Andrzeja Małkowskiego, który odszedł na Wieczną Wartę w dniu 16 stycznia 1919 roku, a od 1980 roku również w intencji Olgi Małkowskiej, które odeszła na Wieczną Wartę w dniu 15 stycznia 1979 roku. W powyższych mszach świętych uczestniczą harcerki i harcerze krakowskich i małopolskich środowisk ZHR, seniorzy, przyjaciele, a także przebywający w Krakowie harcerze i harcerki z innych stron Polski.